Jak kupować tonery i tusze do drukarek?

0
1258
Jak kupować tonery i tusze do drukarek?

Każdy użytkownik drukarki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli chce się korzystać na co dzień z takiego urządzenia, od czasu do czasu trzeba do niego kupić nowy tusz lub toner. Niestety nie każdy wie, jak się takiego zakupu powinno dokonywać, co często skutkuje błędami i stratami pieniędzy.

Oryginalne czy zamienniki?

Podstawową sprawą, od której trzeba zacząć wybieranie tuszy lub tonerów jest to, czy mają to być produkty oryginalne, czy też może jednak lepsze będą zamienniki? Czym się one konkretnie charakteryzują?
Tonery zastępniki to taka wersja, która nie pochodzi bezpośrednio z fabryki producenta drukarki i nie jest sygnowana jego logo. Dzięki temu takie tonery cechują się znacznie niższą ceną, lecz często także nieco niższą jakością. Co więcej, w przypadku naprawdę tanich wersji możliwe jest nawet uszkodzenie drukarki z powodu nieszczelnego pojemnika. Oczywiście kupując zamienniki wysokiej jakości, nie ma takiego problemu i można swobodnie i bezpiecznie z nich korzystać. To samo dotyczy zresztą zamienników tuszy do drukarek atramentowych.

Wybieramy tusz do drukarki atramentowej

Tusze do drukarek powinno się wybierać przede wszystkim pod kątem tego, jaką się posiada drukarkę. Chodzi w tym wypadku głównie o producenta, ponieważ jeśli chodzi o modele, to w zakresie jednej marki wszystkie tusze są standaryzowane i nie ma ryzyka kupienia modelu niepasującego.
Kolejną sprawą jest oczywiście to, czy ma to być tusz kolorowy, czy też może jednak czarnobiały, ponieważ w standardowej domowej drukarce znajdują się dwie takie wersje, pozwalające oczywiście na realizację różnego rodzaju wydruków.

Wybieramy toner do drukarki laserowej

Jeśli chodzi o tonery, to w tym wypadku ich poprawne wybranie jest nieco trudniejsze, niż jeśli kupuje się tusze. Zwyczajnie rzeczy, na które koniecznie trzeba zwracać uwagę, jest po prostu nieco więcej. O czym zatem konkretnie mowa?
Podobnie jak przy tuszu, tak i tu warto mieć na uwadze to, czy kupuje się wersję czarną, czy też kolorową. Ryzyko kupienia złego modelu jest jednak mniejsze, ponieważ przeważającą częścią rynku są po prostu modele czarne.

Innego typu bardzo ważną sprawą w przypadku wyboru tonera jest określenie jego wydajności. Im będzie to toner wydajniejszy, czyli innymi słowy pozwalający na wykonanie większej ilości wydruków, tym oczywiście rosnąć będzie jego cena. Jednocześnie jednak maleć będzie jednostkowy koszt wydruku jednej strony. Warto więc oszacować, ile się mniej więcej drukuje dokumentów każdego dnia i czy opłacalnym rozwiązaniem nie będzie przypadkiem tusz bardzo wydajny.

Podsumowanie

Kupienie dobrego tonera czy też tuszu do drukarki, nie jest tak trudne, jak się może wydawać. Warto więc przyłożyć się do tego zadania, aby drukowanie nie tylko było efektywne, lecz również ekonomiczne.

Tonery Wrocław
https://www.4color.pl/
ul. Żernicka 5
55-010 Święta Katarzyna
Infolinia: 736 658 981
telefon: 71 726 00 30
email: biuro@raf-tech.eu

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj