Smatfon czy tablet

3
1155
smatfon czy tablet

Wiele osób zastanawia się, co lepiej wybrać – smatfon czy tablet? Oczywiście urządzenia mają kilka różniących je od siebie funkcji, jednakże jest także kilka zastosowań, które dublują się. Zarówno tablety jak i smartfony pracują pod kontrolą podobnych lub nawet tych samych systemów operacyjnych. Najczęściej mają zamontowane również procesory podobnej klasy, także pojemność wbudowanej pamięci jest zwykle taka sama. Urządzenia różnią się od siebie rozmiarami – podczas gdy tablety miewają rozmiary od 6,5 do 10 cali, typowe smartfony mierzą od 4 do 6 cali.

Co to jest smartfon?

Smartfon to urządzenie służące przede wszystkim do komunikacji. Oprócz tego jest ono wyposażone w aplikacje takie jak na przykład poczta elektroniczna czy różnego rodzaju komunikatory. Co więcej, posiadacz smartfona może zainstalować na swoim urządzeniu także aplikacje pomagające robić zakupy, czy też znaleźć odpowiednią restaurację, zamówić taksówkę czy pizzę. Smartfon posiada także funkcje związane z rozrywką, takie jak gry czy serwisy informacyjne.

Czym charakteryzują się tablety?

smatfon czy tabletTablet natomiast to urządzenie bardziej domowe – tylko niektóre modele posiadają moduł internetu mobilnego. Mimo to, bardziej nowoczesnym tabletom z powodzeniem udaje się zastąpić komputer – na jego ekranie możemy między innymi wyświetlić pełną wersję stron WWW, uruchomić arkusz kalkulacyjne czy obejrzeć film. Na tablecie można również stworzyć notatkę czy prezentację.

Phablety

Warto wspomnieć również o nowej grupie urządzeń, które są czymś pomiędzy smartfonem a tabletem – phabletach. Typowy ekran phabletu ma rozmiar od 5,5 do 7 cali. To urządzenie bardzo przypomina smartfona pod względem funkcji, w jakie został wyposażony. Często producenci dodają do niego także rysik, co uatrakcyjnia urządzenie. Co więcej, duży wyświetlacz urządzenia zapewnia komfort podczas grania oraz oglądania filmów. Także surfowanie w sieci staje się wygodniejsze.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj