Myszka gamingowa

2
2617
Myszka gamingowa

Jeśli czytasz ten artykuł to pewnie zastanawiasz się jaka myszka gamingowa jest warta zainteresowania, jakie parametry o tym decydują, na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze. W tym tekście spróbuję na miarę moich możliwości przybliżyć Ci temat.

Myszka gamingowa

Myszka gamingowa, czyli mysz przeznaczona do gier komputerowych, ma dużo parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie.  Jedną z kwestii, które warto przemyśleć na początku jest z pewnością to czy chcemy mysz profilowaną, czyli dopasowywaną kształtem do dłoni, czy może symetryczną, czyli taką, która jest po obu stronach taka sama. Warto wybrać się do sklepu ze sprzętem tego typu i przymierzyć rękę. W taki sposób, czyli osobiście najlepiej sprawdzisz czy bardziej odpowiadają ci myszki profilowane czy symetryczne. Ja osobiście preferuję myszki symetryczne, ale jest to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie.

Myszka gamingowaKolejną rzeczą jest czułość czy inaczej rozdzielczość myszy, czyli z jaką prędkością mysz porusza się po ekranie odczytując nasz ruch. Na przykład załóżmy, że mysz na 3000 dpi (jednostka czułości) po przesunięciu jej w lewo o 3 cm przesunie się wzdłuż całego monitora, a mysz ustawiona na 1000 dpi, po przesunięciu o 3 cm przesunie się raptem o kilka pikseli na monitorze. Najlepszą opcją jest wybranie myszy z oprogramowaniem lub z możliwością zmiany dpi, czy inaczej cpi. Przykładem takiej myszki jest chociażby używany przeze mnie Steelseries rival 100, który ma oprogramowanie z dostępem do zmiany czułości. Oczywiście praktycznie w każdej grze jest dostęp ustawienia czułości bezpośrednio w aplikacji, jednak możliwość zmieniania czułości myszki bezpośrednio, zdecydowanie rozszerza możliwości dostosowania ustawień do indywidualnych potrzeb.

Wytrzymałość myszki gamingowej

Ostatnią z takich ważniejszych funkcji jaką należałoby się zainteresować jest wytrzymałość myszki oraz ogólne jej działanie. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o to, czy się nie zacina po kilku godzinach korzystania, czy przyciski dobrze działają i się nie blokują itp. W tej kwestii warto zasięgnąć opinii innych ludzi, którzy może mieli okazję przekonać się na własnej skórze o zaletach czy wadach myszek, co można zrobić na przykład przez internet, czy może popytać wśród znajomych.

W tekście nie poruszyłem kwestii połączenia myszki (przewodowe/bezprzewodowe), ponieważ myszki zaliczane do tych gamingowych w 90% jak nie więcej są bezprzewodowe.

Myszki warte zainteresowania według mnie:

  • Steelseries – rival 100/rival 600/ sensei 310
  • Razer DeathAdder Chroma
  • Zowie fk1
  • HyperX Pulsefire
  • Logitech G502
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj