Jak oszczędzać na druku w firmie?

0
1191
Jak oszczędzać na druku w firmie?

Prowadzisz własne biuro, a może nadzorujesz kwestię zamówień? Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak istotny dla firmy jest druk. Każdy z nas chce możliwie jak najbardziej zoptymalizować koszty, które generuje działalność. Na drukowaniu również można zaoszczędzić, wystarczy wprowadzić do codziennej pracy te kilka zasad.

Sposoby na ekonomiczne drukowanie

Warto postawić na druk obustronny. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet 50% papieru, co w dłuższej perspektywie może okazać się dobrym pomysłem dla budżetu firmy. Szczególnie opłaca się drukować dwustronnie w momencie, gdy musimy wydrukować większy plik. Wówczas, zamiast np. 300 kartek, zużyjemy ich 150, połowę mniej. Sprawi to także, że dokument będzie mniejszy, dzięki czemu jego przechowywanie zajmie mniej miejsca.

Drugą z opcji, które również warto wybierać, jest drukowanie kilku stron na jednej kartce. Mogą to być 2, 4 a nawet 6 stron. Taki druk nadal będzie czytelny, a Ty zaoszczędzisz na drukowaniu niepotrzebnych kopii.

Drukuj tyle, ile potrzebujesz. Przed rozpoczęciem drukowania zastanów się, czy skorzystasz z całego pliku, liczącego np. kilkaset stron, czy może użyjesz zaledwie kilku z nich. A może strona tytułowa lub spis treści nie będą Ci potrzebne? Miej na uwadze, że nawet jeśli coś, czego nie wydrukujesz, okaże się przydatne, możesz to bez problemu wydrukować. Dzięki takiemu przemyślanemu drukowaniu w łatwy sposób jesteś w stanie zaoszczędzić dużą liczbę kartek.

Drukuj na czarno. Jeśli nie musisz wydrukować danego pliku w kolorze, postaw na czerń. Jak doskonale wiesz, wydruki w kolorze generują większe koszty. Dodatkowo, jeśli nie w danym dokumencie pojawią się grafiki, których nie potrzebujesz, zrezygnuj z drukowania ich – zaoszczędzisz dzięki temu na prawdę dużą ilość tuszu.

Wynajem czy kupno drukarki – co wybrać?

Drukarka w firmie to podstawa. Bardzo popularną usługą jest wynajem takich sprzętów. Dlaczego warto podjąć współpracę z firmą oferującą tego typu usługi? W dobrej cenie mamy dostęp do najlepszego sprzętu, który zaspokoi nasze potrzeby. W razie usterki dostępny dla klientów serwis w szybki sposób zareaguje na problem, a jeśli będzie on poważniejszy, klient dostanie drukarkę zastępczą, na czas naprawy sprzętu. Jedną z takich firm jest https://copix.pl/wynajem-i-dzierzawa-kserokopiarek. Wejdź i sprawdź ich ofertę już dziś.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj