Tablet graficzny

3
549
tablet graficzny

Tablet graficzny to urządzenie do tworzenia lub przerabiania grafik i zdjęć, rysunków, pisma odręcznego. Jest wykorzystywany w szczególności wówczas, gdy ważna jest dla nas płynność oraz odpowiednia szybkość ruchów. Także stopniowanie mocy nacisku ma istotne znaczenie. Mówiąc prościej, jeżeli tradycyjna myszka nie zadowala nas wystarczającą precyzją, warto zaopatrzyć się w tablet graficzny.

Tablet graficzny

tablet graficznyTo niepozorne urządzenie może znacznie ułatwić oraz przyspieszyć pracę każdego artysty, designera, czy też kartografa. Zanim wybierzemy konkretne urządzenie, warto dowiedzieć się, jakie istnieją tablety graficzne oraz czym się od siebie różnią. Można podzielić je na dwa rodzaje, a jednym z nich jest monitor graficzny. Charakteryzuje się tym, że jest samowystarczalny – do użytkowania tego urządzenia potrzebujemy dodatkowo jedynie specjalnego piórka, aby kreślone wzory pojawiały się natychmiastowo na ekranie monitora graficznego. Niektóre urządzenia tego rodzaju są wyposażone również w funkcję Pen&Touch, dzięki czemu można kreślić wzoru nie tylko za pomocą piórka, ale także dotyku.

Tablet wskazujący

Drugim rodzajem tabletu jest tak zwany tablet wskazujący, który wymaga podłączenia do komputera. Ślady, które wykonujemy rysikiem na tablecie pojawiają się na ekranie komputera, do którego jest podłączony. Jeśli chodzi o rysik, wyglądem przypomina on długopis, dlatego też łatwo jest się nim posługiwać. W sklepach dostępne są rysiki bateryjne oraz bezbateryjne. Te niewymagające zasilania są bardziej funkcjonalne.

Jaki tablet wybrać?

Ważną kwestią podczas wyboru tabletu jest wielkość sprzętu. Jeżeli potrzebujemy urządzenia, które będzie przydatne przy dopracowywaniu szczegółów, odpowiedni będzie nieduży tablet. Jednakże należy pamiętać, iż czym większy tablet, tym większa rozdzielczość prac. Co więcej, znacznym ułatwieniem pracy będzie dobranie takiego tabletu, który będzie takich samych rozmiarów, jak ekran monitora. Warto pamiętać, aby nie kupować tabletu, który przypadkowo wpadł nam w ręce. Przed każdym poważnym zakupem powinno się na spokojnie zapoznać z opiniami oraz sprawdzić, jak pracuje nam się z wybranymi wstępnie tabletami i wtedy podjąć decyzję.

Współpraca:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj