Amortyzatory do Mercedesa

0
611
Amortyzatory do Mercedesa

Najprościej rzecz ujmując, amortyzatory do mercedesa są urządzeniami hydraulicznymi (olejowymi), które pomagają kontrolować uderzenia i ruch powrotny sprężyn oraz zawieszenia pojazdu. Oprócz zminimalizowania efektów jazdy po nierównościach oraz redukcji wibracji kluczową rolą amortyzatora jest zapewnienie przyczepności opon do podłoża. Oznacza to, że opony pojazdu pozostają w kontakcie z nawierzchnią drogi, co zapewnia najbezpieczniejszą kontrolę i reakcję hamowania auta.

Co robią amortyzatory?

Zasadniczo amortyzatory do mercedesa robią dwie rzeczy. Oprócz kontroli ruchu sprężyn i zawieszenia, amortyzatory utrzymują również opony przez cały czas w kontakcie z podłożem. W spoczynku lub w ruchu dolna powierzchnia opon jest jedyną częścią pojazdu mającą kontakt z drogą. Za każdym razem, gdy kontakt opony z podłożem zostanie zerwany lub zmniejszony, zdolność prowadzenia pojazdu, kierowania i hamowania jest poważnie ograniczona.
Amortyzatory działają poprzez przejmowanie energii kinetycznej (ruchu) zawieszenia i przekształcanie jej w energię cieplną (ciepło), która jest następnie rozpraszana do atmosfery przez mechanizm wymiany ciepła.
Amortyzatory to zasadniczo pompy olejowe. Tłok jest przymocowany do końca tłoczyska i działa naprzeciw płynowi hydraulicznemu w rurze ciśnieniowej. Gdy zawieszenie porusza się w górę i w dół, płyn hydrauliczny jest tłoczony przez otwory wewnątrz tłoka. Ponieważ otwory przepuszczają tylko niewielką ilość płynu przez tłok, tłok jest spowalniany, co z kolei spowalnia ruch sprężyny i zawieszenia. Amortyzatory automatycznie dostosowują się do warunków na drodze, ponieważ im szybsze ruchy zawieszenia, tym większy opór.

Rodzaje amortyzatorów

Chociaż wszystkie amortyzatory wykonują tę samą pracę, różne typy pojazdów i konstrukcje zawieszenia wymagają różnych rodzajów amortyzatorów, które mogą się radykalnie różnić.
Bez względu na zastosowanie, wszystkie amortyzatory pasują do jednego z trzech szeroko określonych typów: konwencjonalnych teleskopowych amortyzatorów, rozpórek lub amortyzatorów sprężynowych. Warto wybrać te, które zagwarantują bezwzględne bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu i pewność, że nic nie wydarzy się w czasie jazdy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj