Ciekawe miejsca w powiecie leszczynskim

0
1088
Ciekawe miejsca w powiecie leszczynskim

Wielowiekowa historia Polski sprawia, że na mapie znaleźć można wiele niezwykłych miejsc. Właściwie każdy region je posiada. I w każdym są też takie miejsca, o których mówi się stanowczo za mało. Doskonałym przykładem jest tutaj Wielkopolska. Wszyscy kojarzą ją z początkami Państwa Polskiego. A mało kto wie, że i w późniejszych czasach historycznie się tutaj wiele działo. A to wszystko za sprawą króla Stanisława Leszczyńskiego, który to swoje młode lata spędził w Lesznie. Zresztą samo Leszno do dzisiaj uznawane jest za miasto królewskie. Ale samo Leszno to nie wszystko. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca w powiecie leszczynskim, to jest ich tu znacznie więcej. Jest tu mnóstwo pałaców, dworów, kościołów, klasztorów, czy wiatraków. Jeśli ktoś kocha takie atrakcje Leszno i okolice są miejscem idealnym, aby spędzić tutaj swój czas.

Ciekawe miejsca w powiecie leszczynskim

Śladami króla Stanisława – taką nazwę mieści trasa turystyczna poprowadzona przez miasto. Przechadzając się jego uliczkami, na których leży często jasna kostka brukowa opinie można wydać różne, co do estetyki miejsca. Najczęściej jednak turyści mówią, że samo miasto jest niezwykle klimatyczne. Różnorodność zabytków, począwszy od Domu Nauki, poprzez Synagogę, a na Ratuszu skończywszy pokazuje, jak wiele się tu działo. Kultury i religie mieszały się ze sobą, tworząc szalenie barwną mozaikę mieszkańców.

Okolice Leszna

Ciekawe miejsca w powiecie leszczynskimJeśli natomiast chodzi o zabytki poza samym miastem, to szczególnie uwagę warto zwrócić na zamek w Rydzynie, pałac w Pawłowicach, czy kościół w Gostyniu. Ale i to nie wszystko. Region jest bowiem prawdziwym rajem dla miłośników koni. Jest tu wiele stadnin i ośrodków jazdy konnej. A dla wytrawnych jeźdźców organizowane są nawet tygodniowe konne rejsy po powiecie. Przez tydzień konno pokonuje się ponad 150 km, zachwycając się krajobrazami i architekturą regionu.
Poza końmi, na tych, co kochają aktywność, w regionie czeka też unikatowy szlak kajakowy. Nosząc nazwę Konwaliowy nawiązuje do rezerwatu przez który płynie, a w którym kwitnie występująca tylko tutaj różowa konwalia.
A Ci, co kochają piesze lub rowerowe wędrówki, czy oni też mają gdzie wędrować? Jak najbardziej. Szlaków turystycznych jest tutaj całe mnóstwo. Właściwie każdy znajdzie tutaj coś, w czym będzie mógł odnaleźć pokój i chwilę wytchnienia. I to jest cały urok tego właśnie regionu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj