Czy warto stawiać na tapety w nowoczesnych wnętrzach?

0
486
Czy warto stawiać na tapety w nowoczesnych wnętrzach?

Każdy wie, że w nowoczesnej odmianie aranżacji wnętrz liczy się przede wszystkim minimalizm. Nie oznacza to jednak, że w tego typu aranżacjach nie ma miejsca dla tapet i fototapet. Owszem, one również się w nich pojawiają, ale ze względu na swój charakter, mają dość ograniczoną formę. Jak zatem urządzić nowoczesne wnętrze w oparciu o tapety i jak wykorzystać do tego celu ich atuty?

Biel załatwi wszystko

Nowoczesne tapety ścienne mają najczęściej barwę białą, dzięki czemu doskonale komponują się one z nowoczesnym i doskonale doświetlonym wnętrzem. To jednak nie wszystko, gdyż większość z nich posiada (również dzięki wspomnianej bieli) dość delikatnie zarysowane elementy dekoracyjne. To sprawia, że tak urządzone wnętrza wyróżniają się – mimo zastosowanych tapet i fototapet – efektywnym minimalizmem. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie muszą one wypełniać całej, dostępnej przestrzeni, lecz mogą one podkreślać jedynie jej wycinek, np. w połączeniu z gustownie zaprojektowanym oświetleniem.

Tapeta we wnętrzu skandynawskim

Tapety ścienne mogą doskonale łączyć się z nowoczesną aranżacją wnętrza, w tym też z aranżacją skandynawską. Warto jednak pamiętać o tym, by zachowały one swoją charakterystyczną, skandynawską formę. O czym mowa? Tapety skandynawskie powinny bazować na naturalnych motywach imitujących śnieg, skały, marmur a nawet… dekoracyjne odmiany betonu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by do tego typu aranżacji wprowadzić elementy ze złota. Ciekawą propozycją są tu np. charakterystyczne tapety winylowe w złote kropki, które osadzone są na ciemnym (najczęściej granatowym) tle. Istotne jest to, by kropki te nie przypominały żadnych, dobrze wszystkim znanych wzorów i kompozycji.

„Murowane” fototapety

Z nowoczesnymi i równomiernie wypełnionymi bielą wnętrzami, doskonale współgrają tapety utrzymane w konwencji muru. Sprawdzają się one zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest udekorowanie w ten sposób pojedynczego fragmentu ściany. Jeśli dane pomieszczenie jest wyposażone np. w nowoczesny kominek, to można za ich pomocą obłożyć jego bliskie sąsiedztwo. Dzięki temu stworzy on efektywnie prezentującą się kompozycję, w której wspomniany mur będzie odgrywał szczególnie istotną rolę. Warto podkreślić, że nowoczesne fototapety są pod tym względem wyjątkowo naturalistyczne.

Podsumowując, nowoczesne wyposażenie wnętrz wcale nie musi być pozbawione tapet. Wręcz przeciwnie – z powodzeniem można je wprowadzić do każdego typu wnętrza i to niezależnie od jego zastosowania lub też sposobu aranżacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj