Popularne zabiegi medycyny estetycznej

0
367
Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się niedawno niezwykle modnym wyborem. Coraz większe grono osób decyduje się na zlecenie danych zabiegów poprawiających ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów doprowadziło, że tworzy się więcej klinik medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi dziś już nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować wizualne ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów w dodatku jest wielka. Są jednak takie, które zdecydowanie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z warstw skóry mają możliwość przedostać się związki czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Warianty mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wprowadzaniu do wewnątrz skory substancji czynnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, przeprowadzany z użyciem igły; bazuje na dostarczeniu substancji2 czynnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana także mikro peelingiem. To sposób mechanicznego ścierania naskórka za pomocą konkretnie kontrolowanego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który ściera, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a uzupełniająco stymuluje produkcję kolagenu. Przez co usprawnia pozbycie się problemów skórnych takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Mikrodermabrazję segreguje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -rekomendowana dla osób mających skórę cienką i wrażliwą, a również dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niezauważalna technologia; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i zatrzymuje rozwój bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji zaleca się wybierać przy zaognionym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Czynność polega na powiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do zamierzonego rezultatu. Jest to bezproblemowy proces, zajmujący zazwyczaj biorąc w to wywiad wstępny z zainteresowanym od niecałej godziny do 60 minut. Rezultaty występują od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Efekty reakcji botoksu dostrzegły najprzód neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki rodzą się z z dużej aktywności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze pewny sygnał z włókna nerwowego. Kiedy wstrzyknięty będzie botoks, nerw zaprzestanie wysyłania impulsów, a w efekcie czego nie wystąpią zmarszczki. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W efekcie użycia botoksu można także odbudować włosy.

Liposukcja

To sposób likwidowania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją aby umniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Pomimo tego nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej nadwadze nieodzowna jest również lipektomia (wycięcie naddatku rozciągniętej skóry).

Zapoznaj się z ofertą Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj