Klasycznie i modnie czyli kurtka ze skóry

0
426
Klasycznie i modnie czyli kurtka ze skóry

Niewiele jest takich ubrań, które jednocześnie kontynuują tradycję i modę sięgającą kilkadziesiąt lat wstecz a jednocześnie są ostatnim krzykiem mody. Fasony i modele zarówno odzieży damskiej jak i męskiej odchodzą w przeszłość i stanowią jedynie znak swojego czasu. Rzadko powracają przez dziesięciolecia w różnych wersjach i stylizacjach tak jak kurtki skórzane męskie.

Klasyczna nostalgia

Kurtka męska ze skóry, z futrzanym kołnierzem i mankietami zapinanymi na zatrzaski oraz ze ściągaczem u dołu niezmiennie przypomina widzianych na filmach historycznych i starych zdjęciach dzielnych pilotów Royal Air Force zwanego w skrócie RAF- em a to oznacza, że jej rodowód sięga lat czterdziestych XX wieku. Mimo upływu czasu nadal kurtka ta jest bardzo lubianym ubiorem męskim, podkreślającym męskość i elegancję. Śmiało można przyznać, że jest to model ponadczasowy. W latach późniejszych nawiązanie do tej kurtki pilotki wykorzystywali muzycy rockowi, ozdabiając ją zamkami błyskawicznymi, kolorowymi nadrukami i naszywkami.

Ulubioną przez nich wersją była kurtka czarna. Dzisiaj również ten model skórzanej kurtki wraca odświeżony, odmłodzony i nadal ciekawy. Zachowując sportowy wygląd klasycznej kurtki-pilotki, zwanej też ramoneską, projektanci zarzucają producentów pomysłami nowych faktur skóry, kolorów i szokujących szczegółów. Pojawiają się więc skórzane kurtki męskie w kolorach granatu, beżu a nawet czerwieni. Zakończenie rękawów to nie tylko zapinany mankiet, ale i ściągacz z bawełny, a kołnierz zmienia się w stójkę lub kaptur. Jednak zachowuje ona nadal swój sportowy styl.

Czy na pewno klasyczna?

Kurtka klasyczna o fasonie marynarki to już pomysł późniejszych czasów. Kiedyś była to elegancka klasyczna marynarka w kolorze czarnym lub brązowym noszona do białej koszuli o tradycyjnym kroju i stonowanych dodatkach. Dzisiaj również może szokować bogactwem kolorów od ciepłego beżu, szarości i oranżu do granatu lub zieleni. Wykonana z pięknej i miękkiej skóry, jest elementem stylu eleganckiego a nawet przejawem pewnej wytworności.

Takie skórzane kurtki męskie o kroju marynarki można bowiem nosić zarówno na balu sylwestrowym, bankiecie u prezesa czy innych oficjalnych okazjach. I tylko od specjalnie dobranych dodatków zależy, czy będzie to ubiór stylowy. Gładka koszula i muszka? Czemu nie? Będzie to bardzo modne i stylowe. Apaszka i koszula w modną kratę? Jak najbardziej. Bo klasyczna kurtka skórzana o kroju marynarki stanie się tak samo ponadczasowa jak kurtka pilotka. A może już się stała?

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj