Wymiana wyświetlacza (matrycy) MacBooka

0
959
Wymiana wyświetlacza (matrycy) MacBooka

Moduł ekranu MacBooka jest jedną z najbardziej narażonych na uszkodzenia części konstrukcji. Większość usterek w laptopach jest spowodowana uszkodzeniem wyświetlacza. Może to być spowodowane różnymi przyczynami: uderzenie, upuszczenie urządzenia, płyny w urządzeniu, przetarcie kabla (Flexgate).

W efekcie pojawiają się pęknięcia, odpryski, smugi na obrazie, błyski, wyświetlacz nie działa. Centrum serwisowe Apple idared-serwis.pl Warszawa oferuje niedrogą naprawę, wymianę ekranu dowolnego modelu MacBooka 13″, 15″, 16″.

Wymiana wyświetlacza MacBook M1

Nowe modele laptopów Apple z procesorem ARM pozostały w tej samej stylistyce, szczególnie MacBook Pro 13″ i Air 2020. Naprawa ekranu jest nieopłacalna, ponieważ wszystkie elementy są fabrycznie zmontowane i pewnie połączone. Dlatego zaleca się wymianę kompletnej obudowy notebooka. Dzięki ugruntowanym relacjom z naszymi dostawcami możemy zamontować w Twoim notebooku zupełnie nowy moduł ekranu.

Wymiana ekranu MacBook Pro Touch Bar

Wyświetlacz w tych modelach jest monolityczny, tzn. nie jest składany. Niektóre warsztaty mogą zaoferować Ci wymianę pojedynczej części lub matrycy, ale taka naprawa to „hack job”. W warsztacie za fabryką nie ma możliwości prawidłowej wymiany jednego z elementów ekranu. A biorąc pod uwagę, że cena wymiany wyświetlacza MacBook Pro Touch Bar w serwisie jest przystępna – warto zamówić tę usługę, aby otrzymać zupełnie nowy kompletny zestaw. Należy również pamiętać, że jeśli kabel sygnałowy jest uszkodzony (problem Flexgate), moduł będzie musiał być całkowicie wymieniony.

MacBook Pro Retina, Air, Wymiana modułu wyświetlacza

Począwszy od 2012 roku w laptopach Apple montowane są wyświetlacze Retina o wysokiej rozdzielczości. Modele te jako jedyne posiadają monolityczny wyświetlacz przyklejony na stałe w fabryce. Jeśli więc w laptopie uszkodzony jest dekiel lub LCD, najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja nowego wyświetlacza. W centrum serwisowym oferowana jest wymiana używanych ekranów w doskonałym stanie, jak również całkowicie nowych z gwarancją.

Naprawa ekranu MacBook Air

Design i wyposażenie młodej linii laptopów Apple od dłuższego czasu pozostaje w praktycznie niezmienionym stanie. Dotyczy to w szczególności wyświetlacza, który nie zmienił swojego designu. Wprawdzie demontaż urządzenia w celu naprawy jest możliwy, ale nie jest konieczny, gdyż koszt nowego lub używanego wyświetlacza jest niższy niż jego naprawa. Dlatego w przypadku pęknięcia matrycy lub ekranu zaleca się wymianę górnej skrzyni zmontowanego MacBooka Air.

Naprawa wyświetlacza MacBook Pro Unibody

Starsze modele MacBooków Pro charakteryzują się dzielonym ekranem, który pozwala na przeprowadzenie jego naprawy, wymianę pojedynczej płytki i matrycy. Skontaktuj się z serwisem w celu profesjonalnej diagnostyki i naprawy jednostki ekranu notebooka.

Serwis Macbooków Warszawa

Jeśli jesteś częstym użytkownikiem notebooków i nie możesz się bez niego obejść w celu wymiany ekranu, proponujemy Ci skorzystanie z oferty https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/. W razie potrzeby przeniesione zostaną na niego wszystkie Twoje dane, zainstalowane zostanie oprogramowanie i założony profil użytkownika.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj