Najpopularniejsze europejskie uczelnie – Warszawa na podium

0
777
Najpopularniejsze europejskie uczelnie – Warszawa na podium

W rankingu najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Europie Warszawa zajęła miejsce na podium. To nie tylko zasługa prestiżu samych uczelni ze stolicy, ale także wszystkiego, co dla studenta jest ważne, a więc: perspektywy pracy, oferta kulturalna czy ceny najmu mieszkań i pokoi. Sprawdźmy, skąd bierze się tak wysoka pozycja Warszawy.

Trzy uczelnie dominują

Na czele popularności warszawskich uczelni stoi niezmiennie Uniwersytet Warszawski. Jest to najstarsza uczelnia w Warszawie, która niemal ciągle konkuruje przede wszystkim z uniwersytetem Jagiellońskim. Na UW studiuje ponad 40 tysięcy osób, z czego spory procent stanowią obcokrajowcy. Uniwersytet Warszawski stawia na stypendia i wymiany akademickie, co tym bardziej przyciąga do stolicy studentów z całej Europy.

Inżynierów kształci inna znana warszawska uczelnia – Politechnika Warszawska. Ta dziewiętnastowieczna placówka edukacyjna od lat trafia na podium polskich i zagranicznych plebiscytów sprawdzających sytuację absolwentów na rynku pracy i jakość kształcenia. Politechnika kształci ponad 30 tysięcy studentów na kierunkach inżynierskich i magisterskich.

Uczelnie w Warszawie to także nieco mniejsze ośrodki. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego to najstarsza polska uczelnia rolnicza. Uczy się tutaj niemal 20 tysięcy osób, a oferta uczelni jest naprawdę szeroka. Studenci znajdą tutaj nie tylko kierunki typowo rolnicze, ale mogą studiować także architekturę krajobrazu czy weterynarię. Jeśli chodzi o ekonomię, bardzo dużą popularnością cieszy się także Szkoła Główna Handlowa.

Warszawskie mieszkania dla studentów

Bliskość uczelni, łatwy dojazd i atrakcyjna cena – to główne kryteria, którymi kierują się studenci w trakcie wyboru miejsca najmu mieszkania w stolicy. Domy studenckie, mieszkania i pokoje na wynajem oraz mieszkania gotowe do sprzedaży – to oferta dla studentów w Warszawie. Oczywiście kupno mieszkania jest dla wielu z nich poza zasięgiem, ale to tym bardziej zwiększa popularność innych opcji.

Warszawskie uczelnie to naprawdę szeroka oferta edukacyjna – tym bardziej, że nieco mniejsze ośrodki, takie jak Akademia Finansów i Biznesu Vistula, również prezentują bardzo wysoki poziom. Stolica daje także wiele możliwości do ogólnego rozwoju i rozrywki. Z pewnością nie jest miastem, gdzie łatwo jest się utrzymać, ale z drugiej strony Warszawa jest miejscem idealnym dla młodych ludzi. Wystarczy poczuć tylko jej specyficzny klimat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj