Woda do biura – jak wybrać jej dostawcę?

0
824
Woda do biura – jak wybrać jej dostawcę?

Większość dużych firm prędzej czy później zaczyna myśleć o stałym dostępie do wody pitnej dla wszystkich pracowników i gości. Zapewnienie wody do biura to z drugiej strony także prawny obowiązek pracodawcy. Na jaką opcję się zatem zdecydować? Plastikowe butelki są nieporęczne, uciążliwe i z pewnością nieekologiczne. Zdecydowanie lepiej postawić na atrakcyjne wizualnie dystrybutory. Jak jednak wybrać dobrego dostawcę?

Woda do biura – jak skutecznie i niskim kosztem ją zapewnić?

Zapasy wody butelkowanej z supermarketu czy filtrowanie wody kranowej to z pewnością rozwiązania, które przychodzą do głowy większości z nas. Im dłużej musimy jednak stosować takie rozwiązania, tym bardziej zauważamy ich wady. Sterty śmieci, zagracone magazyny lub długi czas oczekiwania na wodę, po którą możemy sięgnąć tylko w przerwie pomiędzy jedną a drugą rozmową – to już prawdziwy koszmar szarej rzeczywistości w wielu firmach. Efekt? Pracownicy często sami organizują sobie bidony lub przynoszą do pracy niewielkie butelki z zakupioną prywatnie wodą.

Czy można prościej? Oczywiście! Alternatywą dla tych rozwiązań są dystrybutory wody, które zapewniają stały, bezproblemowy dostęp do wody pitnej wszystkim pracownikom i gościom.

Czym kierować się przy wyborze dostawcy dystrybutorów?

Dostarczanie wody z dystrybutora to często umowa, którą z założenia chcemy podpisać na dłuższy czas. Tym bardziej warto przemyśleć dokładnie jej dostawcę, żeby zapewnić sobie i pracownikom pełen komfort współpracy. Nie tylko cena samego dystrybutora ma tutaj znaczenie. Także jego obsługa i wszystkie techniczne czy logistyczne działania wokół niego warto wziąć pod uwagę.

Dobry producent dba za nas o wszystko. Możemy zapomnieć o dźwiganiu, wymianie czy regularnej konserwacji sprzętu. Umowa, jaką podpisujemy, najczęściej jest elastyczna, a więc zmienia się razem z zapotrzebowaniem. Sama ilość dostarczanej wody ustalana jest np. na podstawie aktualnej ilości pracowników, a jej dostawy są bezkosztowe. Jednocześnie nie jesteśmy zmuszeni do zakupu bardzo dużych ilości dystrybutorów, co również ma znaczenie dla wielu pracodawców. W takiej formie dostarczenie wody do biura, z perspektywy przeciętnego pracodawcy, wydaje się banalnie proste, prawda? Warto rozważyć taką opcję niezależnie od wielkości firmy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj