Samochód zastępczy z OC Uniqa – niezastąpiona pomoc na drodze!

0
643
Samochód zastępczy z OC Uniqa - niezastąpiona pomoc na drodze!

Własny samochód to rzecz, która przydaje się praktycznie każdemu. Osoba, która zda prawo jazdy, marzy o posiadaniu prywatnego pojazdu, którym mogłaby dojechać niemalże wszędzie. Niestety nie zawsze jest to tak proste, jakby się mogło wydawać. Własny samochód to spore koszty, szczególnie, gdy marzymy o wyjątkowym modelu, który nadaje się do jazdy w różnych warunkach lub o samochodzie sportowym. Oprócz kosztów związanych z zakupem pojazdu, istnieje także dodatkowy wydatek w postaci ubezpieczenia. Jest to punkt obowiązkowy każdego posiadacza pojazdu.

Co daje takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie za szkody wyrządzone przez kierowcę osobom trzecim. Jest to więc nieoceniona pomoc w przypadku wypadku czy kolizji drogowej. Odejmuje to konieczność nagłej utraty sporej gotówki. Mimo corocznych kosztów, może więc być niemałym ułatwieniem w trudnej sytuacji. Jest to nie tylko pomoc w przypadku uszkodzeń pojazdu, ale także utraty zdrowia poszkodowanego oraz zniszczenia innego mienia. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym punktem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego i nie chodzi tylko o samochody osobowe, ale także motory, skutery, ciągniki rolnicze, przyczepy i pojazdy wolnobieżne. Należy także pamiętać, że ubezpieczenie OC wykupuje się na jeden pojazd mechaniczny, a nie na jedną osobę. Jeśli więc ktoś posiada kilka pojazdów, każdy z nich musi być osobno ubezpieczony. Warto zdawać sobie też sprawę, że przysługuje nam uzyskanie wszystkich kosztów, jeśli to my staliśmy się poszkodowanym. Wtedy to towarzystwo ubezpieczeniowe drugiej strony wypłaca pieniądze. Można także domagać się uzyskania samochodu zastępczego.

Komu on przysługuje?

Samochód zastępczy z OC Uniqa przysługuje tej osobie, której samochód został uszkodzony z winy innego kierowcy. Należy pamiętać, że nie ma znaczenia to, w jakim celu pojazd był wykorzystywany. Samochód zastępczy przysługuje zarówno tej osobie, która jeździła w celach prywatnych, jak i służbowych. Wynajem auta zastępczego jest całkowicie bezpłatne. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie jest niezbędne i bez niego trudno obejść się w świecie kierowców.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj