Czy warto kupić płytę główną LGA 1700? Czym wyróżnia się płyta główna LGA 1700? Jakie standardy obsługuje? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

0
577
Czy warto kupić płytę główną LGA 1700? Czym wyróżnia się płyta główna LGA 1700? Jakie standardy obsługuje? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

1. Czym wyróżnia się płyta główna LGA 1700?
2. Jakie standardy obsługują płyty główne LGA 1700?

Czym wyróżnia się nowa płyta główna LGA 1700? Jakie standardy obsługuje? Jakie zmiany zostały wprowadzone w płytach głównych LGA 1700 w porównaniu do starszych modeli? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w poniższym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

Czym wyróżnia się płyta główna LGA 1700?

Dostępne w ofercie na stronie https://www.sferis.pl/plyty-glowne-2894?f=a1075:673087 w atrakcyjnych cenach płyty główne LGA 1700 to stosunkowo nowe rozwiązanie, które swoją premierę miało pod koniec 2021 roku. Wyróżniające się nową konstrukcją płyty główne zostały odpowiednio zaprojektowane, aby spełniać oczekiwania każdego – również wymagającego – użytkownika.

Niniejsze płyty główne socket 1700 mają gniazdo, które jest przeznaczone do najnowszej – już dwunastej – generacji procesorów Intel Core, które znane są również pod nazwą Alder Lake. Porównując z tym, co oferowały wcześniejsze modele – na przykład LGA 1200 –  płyty główne LGA 1700 mają gniazdo z dużo większą liczbą pinów. Taka konstrukcja ma pewne zastosowanie – a mianowicie dodatkowe piny mają obsługiwać pamięć główną w tak zwanej technologii DDR5 oraz PCle 5.0. Nie tylko liczba pinów została zmieniona, bo także ogólnie forma samego gniazda. W modelach LGA 1700 gniazdo ma formę prostokąta, a nie kwadratu.

Do nowości, jakie wykorzystano w płytach głównych LGA 1700, zalicza się także nowy rozstaw otworów radiatora. Kupując płyty LGA 1700, należy pamiętać również o braku otworów pozwalających na montaż starszych układów chłodzenia.

Jakie standardy obsługują płyty główne LGA 1700?

Jakie standardy obsługują płyty główne LGA 1700? Niniejsze produkty przystosowane są do montażu nowoczesnych procesorów Intel Core dwunastej generacji, a dokładniej tych rozwiązań, które obsługują standard pamięci DDR oraz DDR5. Z tego powodu płyta główna LGA 1700 posiada moduł DIMM dla właśnie DDR4 oraz DDRF5. Należy jednak pamiętać, że nie są one kompatybilne wstecz. A to z kolei oznacza, że w płytach głównych LGA 1700 nie można montować starszych pamięci operacyjnych.

Większość płyt tej kategorii ma dodatkowo slot PCle x16. Połączony jest on z procesorem za pośrednictwem nie więcej niż szesnastu ścieżek. Taka konstrukcja gwarantuje odpowiednią kompatybilność, jeżeli chodzi o procesor Adler Lake zapewniający 16 pasów PCle w tak zwanym standardzie 5.0. Warto więc postawić na takie rozwiązanie, jeżeli komuś zależy na wysokiej wydajności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj